Головні події тижня, що минув

14:27, Квітень, 05
Аналітичний підсумок політичних подій тижня: перебіг, висновки, прогнози (28.03. – 03.04.2011).

Україна (головні події минулого тижня)

 1. Президент України Віктор Янукович називає цілком природним порушення кримінальної справи стосовно екс-президента України Леоніда Кучми. Янукович зауважив, що багато років держава не давала відповіді на це запитання, і потрібно це зробити зараз. Натомість дані експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» свідчать, що представники експертного середовища найбільш реальним мотивом порушення даної справи вважають спробу влади спростувати закиди у вибірковості правосуддя в Україні. Іншою поширеною версією є те, що кримінальна справа є намаганням відволікти увагу українського суспільства від нагальних соціально-економічних проблем.
 2. Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко виступила з жорсткою критикою чинної влади під час відвідувань Брюсселю. Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що їй варто вибачитися за такі висловлення.
 3. Президент Віктор Янукович вніс до Верховної Ради законопроект, яким державним службовцямзабороняється бути членами політичних партій. Водночас, дія цього законопроекту, у разі його ухвалення, не поширюватиметься, зокрема, на Президента, членів Кабміну, перших заступників та заступників міністрів, народних депутатів та деяких інших категорій держслужбовців.
 4. Представники Міжнародного валютного фонду заявляють, що Україна відстає від інших країн регіону через структурні слабкості і проблеми з реформами. За даними Міністерства фінансів України державний та гарантований борг України в 2011 році зріс до 56 мільярдів доларів.
 5. Президент України призначив Марину Ставнійчук заступником глави адміністрації президента. Дана подія може свідчити про зростання впливу глави адміністрації Сергія Льовочкіна, подальше обмеження впливу групи «донецьких» на главу держави, залучення ряду професіоналів з помаранчевої команди у владу з метою нейтралізації їх опозиційної діяльності.
 6. З 1 квітня набуває чинності в повному обсязі Податковий кодекс. Надалі можна буде спостерігати реальну оцінку суспільства даного нормативного документу.

 

Волинська область

Не хлібом єдиним

Борис Клімчук

Відсвяткувавши своє 60-річчя, очільник Волинської ОДА Борис Клімчук розпочав робочий тиждень з щопонеділкової апаратної наради, де приділив особливу уваги питанням цін на хлібопродукти та «роздав на горіхи» ряду представників ВО «Батьківщина».

Особливо гостро розгорілася дискусія навколо цінової ситуації на продовольчі товари та тверджень про нестачу в області борошна. Депутат обласної ради Валентина Блінова від фракції «Батьківщина» звернулася до обласної ради з проханням включити в порядок денний на наступної сесії саме ці питання. Борис Петрович дещо в різкій формі прокоментував дане звернення депутата, та спростував наявність цих проблем, зазначивши, що усі ціни на продовольство в області стабільні або мають тенденцію до зниження.

Таку миттєву реакцію голови ОДА можна пояснити його намаганням не дати можливості розгорнутися продовольчому ажіотажу, що для нього особисто може мати погані наслідки. В пам'яті волинян ще залишаються чи то помилкові, чи то свідомі заяви прем'єр-міністра України Миколи Азарова про ріст цін на Волині. А тому цінова ситуація саме в нашій області залишається під контролем Києва. Попри спростування, дана проблема лишається болючою для волинського «губернатора», а тому саме в цьому питанні він намагається виграти інформаційну війну, першим завдати удару, спростовувати подібні заяви опонентів і звернути увагу громадськості на інших фігурантів. Так, причиною подорожчання популярної в обласному центрі хлібної продукції ВАТ «Хліб» Клімчук Б.П. назвав недобросовісні дії підприємства щодо використання товарного знаку, який належить народному депутату України від фракції БЮТ Юрію Триндюку.

Таким чином голова ОДА вказує на персональну відповідальність за ріст цін на хліб у місті Луцьку представників опозиційної партії «Батьківщина». Після таких перепитій, показовим в даному контексті стало і накладення штрафу Волинським територіальним відділенням Антимонопольного комітету України на ВАТ «Хліб» наприкінці тижня. Цей захід влади чітко ілюструє «хто в домі хазяїн», а керівник АКУ має можливість показати свою дієвість голові ОДА, від якого зазнавав у недалекому минулому ряд публічних критичних зауважень.

Для влади, в контексті зростання соціальної напруги, питання цін на продовольчі товари є принциповим і стратегічним, для опозиції - це можливість критикувати владу, заробляти політичні бали і вийти з того периферійного маргінального стану, в якому опинилася волинська опозиція нині.

 

Нема в адміністративної реформи початку....

Активним учасником політичних подій на минулому тижні був і голова Волинської обласної ради Володимир Войтович. Провівши засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування (до складу якої входять міські голови, голови районних рад та інші представники органів місцевого самоврядування), він висловив ідеї щодо необхідності законодавчого врегулювання перерозподілу повноважень між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, створення фінансових та матеріальних передумов для самостійного вирішення територіальними громадами питань місцевого значення.

Володимир Войтович

На думку голови обласної ради головним лейтмотивом адміністративно-територіальної реформи має бути узаконене право органів місцевого самоврядування формувати свої виконавчі органи. Власне зараз на всеукраїнському рівні відбувається формування Концепції реформування місцевого самоврядування.

Очевидно, ставши головою обласної ради, пан Войтович зрозумів проблемами обмеженості владних повноважень органів місцевого самоврядування, неможливості виконати передвиборні обіцянки обраними представниками, відсутності достатніх фінансових важелів для реалізації програм соціально-економічного розвитку регіону.

Цікаво як пан Войтович реально бачить реалізацію цієї реформи і вирішення зазначених проблем, оскільки подібні концепції неодноразово уже напрацьовувались і представниками влади, і незалежними аналітичними центрами, але не маючи політичної волі та належної підтримки Верховної Ради йшли в нікуди. Малоймовірно, що центральна влада самотужки поступиться органам місцевого самоврядування владними повноваженнями та можливістю розпоряджатись фінансовими ресурсами.

Але, якщо дана Концепція є не черговий малозначущим документом, то пан Войтович претендує на те, щоб забрати у свого партнера по владній коаліції Бориса Клімчука, ряд владних повноважень. В майбутньому такий розвиток подій може призвести як до більш самостійної політичної гри голови обласної ради, так і до загострення політичної конкуренції всередині провладної більшості Волинської обласної ради.

 

місто Луцьк

«Сome back» Шиби не відбудеться?

Григорій Пустовіт

Непогану традицію намагаються започаткувати депутати Луцької міської ради. Керівники фракції «Батьківщина» в собі голови секретаря міської ради Григорія Пустовіта, та заступників керівника фракції Андрія Осіпова та Артура Василевського пообіцяли волинським журналістам давати підсумкові прес-конференції після кожної сесії міської ради, як з метою розтлумачування громадськості позицій їхньої політичної сили з принципових питань життя міста, причин голосування за ті чи інші рішення, так і можливості додаткової звітності перед громадою.

Проте, головне питання, на яке хотіли почути відповідь представники волинських ЗМІ, це позиція партійної організації ВО «Батьківщина» щодо заяви на вступ до цієї політичної сили, яку подав колишній міський голова Богдан Шиба. З відповідей керівників фракції стало зрозуміло, що такі дії Шиби стали для них несподіванкою, а як їм діяти зараз вони ще до кінця не визначились. З одного боку вони засуджують «тушкування» як процес від якого сама ВО «Батьківщина» страждає як в органах місцевого самоврядування, так і у Верховній Раді, а з іншого - не бачать особливих причин відмовляти депутату міської ради, який має свою позицію прихильну до ВО «Батьківщина». Крім того, керівники міської організації «Батьківщини» стверджують, що відповідно до їхнього статуту рішення про повторний прийом Шиби повинна приймати обласна організація партії, яка його й виключала. Таким чином відповідальність за прийняття чи неприйняття Шиби буде лежати на обласній організації біло-сердечних.

Один з членів обласного бюро партійної організації, Ковельський міський голова Олег Кіндер вже заявив, що він був одним з ініціаторів виключення Шиби Б.П. з партії і зараз його повторний вступ підтримувати не буде. Складається враження, що члени «Батьківщини» різних рівнів не хочуть бачити Шибу в своїх рядах і для цього в них є кілька причин:

 • по-перше, повторно прийнявши Шибу Б.П. міська та обласна організації «Батьківщини» змушені будуть ділити відповідальність за усі прорахунки Богдана Павловича на посаді «мера»;
 • по-друге, це стало б негативним сигналом для діючих членів партії, оскільки виходить, що з партії тебе можуть виключити, а потім знову прийняти і т.д. В умовах опозиційної діяльності, «Батьківщині» потрібно дотримуватись дисципліни у своїх лавах і тому політичне «прощення» тут буде недоречним;
 • по-третє, Шиба Б.П. змінив уже кілька партій за останній десяток років, тому навряд чи теперішнє його рішення викличе довіру і серед керівництва «Батьківщини», і серед рядових членів партії;
 • по-четверте, колишній Луцький міський голова, навряд чи погодиться з другорядними ролями і у партійній організації, і у міській фракції. Тому теперішні очільники «Батьківщини» сприймають його, як загрозу собі. Крім того, фракція БЮТ налагодила певний механізм роботи та вибудувала компромісну ситуацію між своїми депутатами, і порушувати цю стабільність їм би не хотілося.

Неприйняття Шиби до лав «Батьківщини» також несе певну загрозу для її місцевих керівників, оскільки не так багато бажаючих, з таким досвідом керівника як в Шиби, мають в даний час бажання вступити до опозиційної політичної сили. Також можливий певний тиск центрального керівництва парті та віце-спікера Верховної Ради Миколи Томенка, з метою повернення Богдана Павловича до лав партії.

Так чи інакше своє рішення по заяві на вступ Шиби Б.П. партійній організації ВО «Батьківщина» приймати доведеться. Як і нести відповідальність за його втілення... Безумовно у виграшній ситуації залишиться сам Богдан Шиба, який за будь-якого рішення виглядатиме прихильником демократичних цінностей у місцевій політиці.

 

Ці руки нічого не крали

На вже згадуваній прес-конференції, відповідаючи на минулотижневий закид голови Волинської ОДА Клімчука Б.П. про «земельний дерибан» в стінах Луцької міської ради, секретар ради Григорій Пустовіт спростував можливість будь-якого дерибану, так як рішення з земельних питанням готувались ще міською радою минулої каденції.

Борису Петровичу порадили також при наявності в нього фактів порушення звернутися до правоохоронних органів і бути обережнішим у своїх висловлюваннях. Тому цікаво було б почути відповідь голови ОДА після прес-конференції «батьківщинівців». Йому треба справді навести якісь вагомі докази своїх слів тому що, в протилежному разі, його можуть звинуватити як і у втручанні  в роботу органів місцевого самоврядування, так і у тиску на депутатів.

В громадських колах існує думка, що депутатський корпус Луцької міської ради наразі лишається чи не єдиним органом місцевого самоврядування, який не підконтрольний очільнику області. Саме з цим і пов'язана поява провокативних заяв такого змісту. Це свого роду проба на міцність для  депутатів міської ради і їхньої готовності залишатись в лавах опозиційних сил.

Серед інших подій минулого тижня варто виділити наступні:

 1. 29 березня у Луцьку відбувся круглий стіл, присвячений результатам діяльності нової виконавчої влади за перший рік роботи. Участь у круглому столі взяли представники виконавчої влади області (чотири заступники голови Волинської обласної державної адміністрації), опозиційні політики, провідні політичні експерти регіону, представники місцевих ЗМІ. Детальніше про даний захід читайте тут
 2. Екс-депутата Луцької міської ради Вадима Вітинського засуджено до двох років позбавлення волі умовно. Таке рішення виніс Луцький міськрайонний суд за нанесення легких тілесних ушкоджень та супротиву працівнику міліції.
 3. У Луцьку 28 березня 50 підприємців пікетували міську раду з вимогою відставки начальника юридичного відділу Марини Мартіросян. Підриємці відстоювали свою позицію на оренду площ торгово-пішоходного ряду Завокзального ринку та звинувачували міського чиновника у внесені завідомо неправдивої інформації до деяких документів. Марина Мартіросян запевнила, що з підприємцями проведено переговори і досягнуто попередньої згоди щодо подальших консультацій та виходу із даної ситуації. Підприємці таким чином вкотре продемонстрували свої організаційні спроможності, хоча справи такого рівня краще та ефективніше з'ясовувати в судах.
 4. Депутатам Волинської обласної ради зменшили розмір річного депутатського фонду з 12 до 4 тисяч гривень. Відповідно до коментарів фінансового управління ОДА використання депутатами даних коштів є дублюванням функцій обласної держадміністрації у частині виконання обласного бюджету. Ці кошти попередньо надавались на розсуд депутата громадянам, що опинилися у складних життєвих обставинах для вирішення яких потрібні фінансові ресурси.
 5. Кілька мешканців Шацька оголосили голодування проти закриття стаціонарних відділень у місцевій ЦРЛ. Наразі голодування припинили, а протестуючих запрошено на найближчу сесію районної ради. В цей же час Учасники акції висувають вимоги до влади з метою відновлення повноцінного функціонування місцевої ЦРЛ. Наразі розпочато збір підписів серед мешканців громади до Президента України та Кабінету міністрів України з цією вимогою. За словами організаторів, акція триватиме до позитивного вирішення проблеми. Нещодавно депутати Старовижівської районної ради не підтримали пропозицію реорганізувати дільничні лікарні ряду сіл в амбулаторії загальної практики.
 6. Міський голова Ковеля Олег Кіндер не виключає своєї участі у парламентських виборах 2012 року. Таким чином вже нині починають вимальовуватись перші кандидати у виборчій гонці наступного року.
 7. Волинський бізнесмен Василь Столяр заявив, що йому погрожували виключенням з лав «Фронту змін» за його вступ у депутатську групу «Нова Волинь». Також він звинувачує лідера волинського осередку цієї партії Святослава Кравчука у розповсюдженні неправдивої інформації щодо відсутності інвестицій у стадіон «Авангард». Такі події можуть призвести до фінансового послаблення партії «Фронт змін» на Волині, а також можливими кадровими втратами.
 8. Начальником головного управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю обласної державної адміністрації призначено депутата обласної ради від фракції Партії Регіонів, радника голови ОДА, Мельника Андрія Андрійовича.
Луцькі депутати наполягають на тому, що ціни на централізоване опалення є завищеними, а тому закликають громадян встановлювати загальнобудинкові лічильники. Про це стало відомо сьогодні під час засідання тимчасової контрольної комісії міськради Читати далі...
У неділю, 5 липня, у Ковелі відбудеться фестиваль спорту. Повідомляє "ПроКовель" Дійство відбуватиметься на стадіоні "Верес", починаючи з 16:00.  Свої вміння глядачам представлять вихованці та керівники гуртків станції юних техніків. У небо надЧитати далі...

Додати коментар

CAPTCHA
Відповідь на це запитання підтвердить, що Ви не бот.
   _  _  _          ____  ____ 
| | | | | | _ _ _ _ / ___| |___ \
_ | | | |_| | | | | | | | | | | | __) |
| |_| | | _ | | |_| | | |_| | | |___ / __/
\___/ |_| |_| \__,_| \__, | \____| |_____|
|___/
Уведіть код намальований у стилі ASCII коду.
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Cinema Citi - розклад сеансів.